50-letnia „żona Hollywood” po raz pierwszy będzie mamą.

Chwali się ciążowym brzuchem. Kinga Korta ma 50 lat i jest w ciąży. Na swoim Instagramie zamieściła niedawno zdjęcia pokazujące okrągły brzuch. Podzieliło to jej fanów i wywołało dyskusję nad tak późnym macierzyństwem.

W ciągu najbliższych tygodni Kinga Korta ma urodzić swoje pierwsze dziecko. Jak przyznała przed fanami, marzyła o tym momencie od dawna. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zdecydowała się na macierzyństwo bardzo późno, bo w wieku 50 lat. Przyszła mama zdaje się nie przejmować nieprzychylnymi komentarzami w tym temacie, jednak, czy powinna ignorować związane z tym zagrożenia? Nad tym debatują jej fani na Instagramie, gdzie zamieściła kilka uroczych zdjęć, na których chwali się ciążowym brzuchem w całej okazałości. Są także zdjęcia, na których zdradza płeć dziecka. Ubrana w błękitną suknię, na plaży w towarzystwie swojego męża, misia i niebieskich baloników, oświadcza, że na świat przyjdzie chłopiec. Wiadomość o ciąży gwiazdy zelektryzowała media społecznościowe. Choć wiele osób jej gratuluje i kibicuje przyszłym rodzicom, pojawiają się też głosy mówiące o skrajnej nieodpowiedzialności.

 

Błogosławieństwo, czy zagrożenie?

 

Kinga Korta zyskała popularność w Polsce, po tym jak wystąpiła w programie TVN „Żony Hollywood”. Każdy mógł zobaczyć luksus, w jakim żyje celebrytka, na co dzień mieszkająca w Kalifornii w USA. Już podczas nagrywania show gwiazda przyznała, że wraz z mężem chcą być rodzicami i starają się o dziecko. Teraz oboje nie ukrywają swojego szczęścia. Przy zdjęciach, również tych, gdzie pozuje w samej bieliźnie, pisze o tym, jak bardzo nie może doczekać się rozwiązania i momentu, w którym przytuli swoje pierwsze dziecko. Choć część fanów zachwyca się razem z nią, dużo osób widzi w tym nie tylko coś dziwnego, ale i niezdrowego. Biorąc pod uwagę biologiczny punkt widzenia, mogło to być poczęcie przez in-vitro.

Ginekolodzy potwierdzają, że bardzo trudno jest zajść w ciążę w tym wieku. Głównie dlatego, że niepłodność to zjawisko fizjologiczne w okolicach menopauzy (a ta pojawia się często po pięćdziesiątce). Spontaniczna ciąża jest możliwa, jednak dochodzi do tego bardzo rzadko i nie należy z góry liczyć na takie szczęście. Wraz z wiekiem zachodzą też zmiany w obrębie narządów płciowych.

Jaki wiek jest odpowiedni i bezpieczny do zajścia w ciążę? Jest to sprawa bardzo indywidualna, jednak należy mieć świadomość, że im później kobieta się na to decyduje, tym bardziej maleje szansa na zapłodnienie. Ponadto, wraz z wiekiem wzrasta odsetek wad rozwojowych. Zwiększa się także częstość poronień. Oprócz tego istnieje szereg powikłań, jak nadciśnienie, cukrzyca – to wszystko wzrasta wraz z wiekiem przyszłej matki. Są to argumenty za tym, że nie jest wskazane odkładanie decyzji o ciąży na późniejszy wiek. Z medycznego punktu widzenia okres do 35 roku życia jest najlepszy do macierzyństwa. Po tym wieku zmniejsza się szansa na zajście w ciążę.

50-letnia Kinga Korta zdaje się nie przejmować tymi faktami medycznymi i uważa, że jej oraz jej nienarodzonemu dziecku nic nie grozi. Być może zdrowy tryb życia, a także opieka najlepszych specjalistów pozwolą jej cieszyć się jeszcze długo zdrowiem swoim i maleństwa.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x