Adblue Krynica Morska

Co to jest adblue na stacjach?
Co to jest adblue na stacjach?

Co obecne stanowi adblue na stacjach? AdBlue stanowi zatem czystej jakości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z sposobem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Stanowi to na planie redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Tworzony jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Czersk

Z pośród wszystkich płynów potrzebnych do transportu jest nietoksyczny, estetyczny i estetyczny w użytkowaniu. Tankuje się go do osobnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W porządku kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w współczesny projekt.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie zaś w który pomoc można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wzięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich coraz dużo. W poszczególnych krajach np. w Holandii można również skorzystać z automatów uważających się przy autostradach. Nie całe samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za wąską średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba mieć, żeby nie rozlać. Płyn ten zawiera dobre właściwości korozyjne. Adblue Czersk

Gdzie wydobywa się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym wyraźniejszy jest dostęp do wlewu AdBlue. Wybiera się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starszych pojazdach system ten nie był dawany na czasie projektowania, przez co niebieski korek może uważać się w pozostałych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Potrafi to w konkretny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej sytuacji warto korzystać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do osiągnięcia w moc sklepach internetowych.

Adblue Czersk

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest mocno popularna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zawieramy zapłon. Po kilku sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Więc można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba myśleć o tym, że przy zbyt małej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą propozycją jest zakup płynu w liczbach hurtowych (przy 1000 l, opłata za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w krótszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić także na wyniki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest zupełnie taki tenże skład czyli nie warto przepłacać.
Adblue Czersk

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są mniejsze zużycie paliwa o prawie 3-4%, a silniki wspólne z racją EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w konkretny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy okres trwa pełną sprawność, co przekłada się również na wyższą wartość podczas odsprzedaży. Osoby posiadające z AdBlue działają na pomoc środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w regionach Unii Europejskiej.
Adblue Czersk

Artykuł został opracowany we jedności Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x