Badania Stargard

Jakie badania warto wykonać po trzydziestych urodzinach?
Jakie badania warto wykonać po trzydziestych urodzinach?

Trzydzieste urodziny to czas doskonały do przemyśleń. Warto, przy okazji tego nietypowego rachunku sumienia, zastanowić się nad opieką i badaniami, które należałoby wykonać. Co zrobić po trzydziestce, by poczuć się tak i zdrowo?

Badania Płoty

Badania dla gości
a) Czemu trzymam się badać?

Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Człowiek po trzydziestce zachodzi w okres ogromnych możliwości organizmu, po czym stopniowo zaczyna słabnąć. W obecnym okresie jest także dużo odpowiedni na innego typu infekcji i zaczyna zawierać się w wieku podwyższonego ryzyka, np. dla raka jąder.

Zobacz również cellactiv

b) Gdy się badać?

W związku spośród tymże o zwrócić opinię na profilaktykę. W okresie między 30 a 40 rokiem życia należałoby wykonywać kompleksowe badania u innych specjalistów. Warto zasięgnąć porady na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego lekarza.

c) Których wyników obawiać się najbardziej?

Nie o obawiać się wyników. Każde dają bowiem jakąś odpowiedź. Badając się regularnie, nie stanowi w ogóle powodu do obaw. Wciąż ważne pozostaje badanie ogólne, morfologia krwi z OB i rozmazem, poziom glukozy we krwi czy kontrola cholesterolu, które potrafią zapobiec chorobom serca. Co dwa, trzy lata warto wykonać lipidogram oraz RTG płuc.

d) Co dalej skontrolować?

Duże jest pytanie okulistyczne. Brak problemów z zdaniem nie jest tu przeciwwskazaniem, jednak po zakończeniu 30 roku bycia, problemy potrafią się pojawić. Wówczas powinien będzie dobrać okulary. Warto mieć o badaniu dna oka.
Badania dla osób

a) Profilaktyka

Kobiece pytania są wielu dużo wypromowane, a wtedy o znacznie dużo pań wykonuje regularne badania. To dużo dobro! Mimo wszystko, choć świadomość Polek jest na górnym poziomie, warto o tym przypominać!

b) Niedoinformowanie

Wiele kobiecych schorzeń dostaje się z niewłaściwej wiedzy na poszczególny temat. Warto zatem przejrzeć ofertę na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego specjalisty i sprawdzić, jakich z badań nie uzyskiwało się już od jednego czasu.

c) Częstotliwość

Po trzydziestym roku życia warto regularnie – co rok lub co dwa lata – wykonywać cytologię oraz mammografię. Ważna jest kontrola poziomu hormonów tarczycy i badanie krwi, ze ważnym uwzględnieniem poziomu glukozy.
zobacz źródło Jakie badania warto wykonać

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x