Ciacho Dobra

ciacho
ciacho

Ciacho to kluczowa a jedna z niewielu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z usługą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim obrazie nieco odchodzi od tradycyjnego charakteru swojej twórczości.

Ciacho Goleniów

Nie opuszcza on zawsze głównego tematu zainteresowania – wciąż stoimy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi wyjątkowo interesującą policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej plany. Bardzo mocno dowiadujemy się kto za tym każdym idzie i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki problem posiadała taż kobieta i jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Goleniów

Sprawa z względem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do ogólnej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami i dowcipnymi dialogami można zauważyć także ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, a dodatkowo każdy bez wyjątku zarabia na głęboką miłość. Znaczenie toż jest wprowadzone w dobry, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś spośród nich na długo powstaje w świadomość, a oraz ich karykaturalność w bezpieczny sposób jeszcze dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku zaciekawia i cieszy, że widz w napięciu czeka na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Przyjazna i wyjątkowa obsada wtedy w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na dowolnym plakacie obrazu tego reżysera można obejrzeć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest prezentowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje toż jedyna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem grzecznej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można obejrzeć aktorkę w bardzo różnych formach. Z powodzie na chwilę wciela się ona w pozycję prostytutki, później płaci się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zauważyć, że nie wydaje ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni kluczowej roli zarabia na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to dodatkowo bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z wielkimi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w istoty Krzysia, bardzo dobra poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie ważne znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle wielkiego zaangażowania. Jedno jest dobre: wszystka z sytuacji na długo powstaje w świadomość, a jednak między innymi o to dokładnie w filmach chodzi.

Ciacho Goleniów

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym droga do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i ciężkiego zainteresowania. Opowiada ciekawą treść w łatwy dla odbiorców sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje toż obraz, który warto obejrzeć choćby dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie doskonały rozwiązanie na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za dobry.

Ciacho Goleniów

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x