Hartowane szkła Cedynia

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?
Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zdobył nowy smartfon a ważne, o czym pomyślałeś, to bezpieczeństwo jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i dziwisz się, które są pomiędzy nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Dobra

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najnowszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym wyglądzie i ciekawych kształtach. Suche i smukłe sylwetki obudowy a przede wszystkim mocno zaokrąglone na granicach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i doskonale się sprzedają. Specjalne kształty muszą jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie jest w kształcie przykryć go w pełnie, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o mniej lub dużo zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na całkowitej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na urządzenia mobilne.
Hartowane szkła Dobra

Czym zatem różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, a oraz sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje proste zamierzenie w przypadku telefonów z płaskim ekranem, lecz nie będzie wystarczającą ochroną dla modeli z pełnymi krawędziami. Tutaj zalecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to prości następca powłok 2D, który tak osiągnie naszą misję w przypadku ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na granicach. Warto w niniejszym okresie wspomnieć, że wymienione wysoce artykuły mogą u niektórych producentów być pod innymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Materiały są te jedne, drugie stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Dobra

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najrozsądniejszym i najpopularniejszym rozwiązaniem danym do modeli telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niechciane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego końce nie są zaokrąglone, jest to ryzyko, że już otworzy się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wspólnie spośród jego oprawką. Dodatkowo strony są lekko zaokrąglone, i poprzez ostatnie niemal wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest dana wyłącznie na barwionej ramce, co w przypadku produktów niższej jakości może wywoływać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, natomiast w rezultatach znanych wartości nie powinno toż pamiętać znaczenia. Takie szkła pasują do jakiegoś rodzaju etui, niezależnie od tego, jak bardzo krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Dobra

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Istnieje ostatnie skutek najdroższy spośród wszystkich trzech i o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Dane jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej ulubionej formie idealnie dopasowuje się do okrągłych boków wyświetlacza, chroniąc go z dowolnej strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy jednak mieć, że ich montowanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, bowiem będą one krytykować i sprzedawać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Dobra

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments