Historia kopciuszka – online (2004) Lektor PL

Historia kopciuszka
Historia kopciuszka

A Cinderella Story – nowoczesna opowieść o kopciuszku. Wspaniała komedia dla całej rodziny. Film rewelacyjnie ukazuje nam, jak próżni bywają ludzie i jak bardzo oceniamy innych względem pochodzenia i wykonywanego zawodu. Jednak na prawdziwą miłość zasługuje każdy, a bycie sobą mimo wszystko jest bardzo ważne w życiu.

Historia kopciuszka – online (2004) Lektor PL

Cinderella Story to nowoczesna historia kopciuszka. Może nie ma w nim zgubionego pantofelka i karocy z dyni, ale jest to świetny film, który uświadamia nam, jak często ludzie oceniają nas przez wykonywany przez nas zawód, nie zastanawiając się, kim tak naprawdę jesteśmy.

Sam Montgomery (Hilary Duff), jako mała dziewczynka traci ojca i zostaje pod opieką swojej macochy. Jej dwie przyrodnie siostry bliźniaczki zabierają jej wszystko i każą mieszkać na strychu. Jako nastolatka, która bardzo dobrze się uczy, Sam robiąc za służącą domu, pragnie dostać się na wymarzone studia. Gdyby nie wirtualny cichy wielbiciel, zapewne nie wierzyłaby w siebie już dawno. Dziewczyna oprócz tego po ciuchu podkochuje się w szkolnym amancie Austinie (Chad Michael Murray), ale wie, że nie ma u niego żadnych szans. Macocha dziewczyny robi wszystko, aby dziewczyna nie dostała się na wymarzoną uczelnię, a także nie pozwala jej wyjść na bal, na którym miała się spotkać ze swoim internetowym kolegą. Czy dziewczynie uda się jednak wymknąć? Czy spełni swoje marzenia mimo dokuczania ze strony sióstr? Co jeszcze wydarzy się w życiu tej biednej dziewczyny? Warto obejrzeć ten film, aby uzyskać odpowiedź na każde z tych pytań.

Reżyseria: Mark Rosman
Scenariusz: Roger Kumble, Leigh Dulap
Gatunek: Komedia romantyczna, familijny
Produkcja: Kanada, USA

Główna obsada

Hilary Duff – Sam
Chad Michael Murray – Austin
Jennifer Coolidge – Fiona
Julie Gonzalo – Shelby
Andrea Avery – Gabriella
Madeline Zima – Brianna
Regina King – Rhonda
Dan Byrd – Carter
Erica Hubbard – Madison
Kady Cole – Caitlin
Bradley Joseph – David
JD Pardo – Ryan

Ciekawostki

Film został nakręcony w Altadena, Los Angeles, Long Beach, Monrovia i Burbank. Na początku rolę Austina miał dostać Rupert Grint, ale aktor musiał zrezygnować, ponieważ w tym samym czasie był kręcony „Harry Poter i więzień Azkabanu”. Hilary Duff z radością przyjęła swoją rolę, gdyż Kopciuszek był jej jedna z ulubionych bajek z dzieciństwa. Aktorka podczas kręcenia filmu jeździła samochodem, dzięki czemu przygotowywała się do prawdziwego egzaminu na prawo jazdy.
Sztuczne paznokcie, które ma macocha Sam były w rzeczywistości przyklejone taśmą klejącą, ponieważ aktorka Jennifer Coolidge ma uczulenie na klej.
Film był kręcony w 2003 roku od końca czerwca do września.

Nagrody i nominacje:

Film zdobył 1 nominację do Złotych Malin z najgorszą aktorkę Hilary Duff, ale już w Kids Choice ta sama aktorka wygrała Sterowiec za ulubioną aktorkę w filmie. W Teen Choice dostał 3 nagrody za ulubiony rumieniec Hilary Duff, ulubiony oślizgły typ Jennifer Coolidge, najlepszy występ męski Chada Michaela Murraya, a także 6 nominacji za ulubioną aktorkę Hilary Duff, najlepszą scenę miłosną, w której Sam i Austin tańczą, ulubiona chemia między aktorami, ulubiony film o randkach, film lata i najlepszy pocałunek.

 

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments