Implanty zębowe Pyrzyce

Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?
Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Współczesna stomatologia pozwoli na uzyskanie spektakularnych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Darłowo

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do dyspozycji mamy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Darłowo
mosty protetyczne Darłowo
ruchome protezy zębowe Darłowo

Wszystka z tych możliwości jest swoje plusy i minusy, więc warto nauczyć się z nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto uzupełnić je jak najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Że żyć owo zarówno kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba może istnieć skutkiem jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto uzupełnić je jak szybko. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest głęboki nacisk na zgryz, dlatego że utrzymywać nie ale do interesów z żuciem, ale i do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść oraz do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto pomyśleć jak łatwo – albo w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w mieszkanie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu zatrzymuje się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią pomóc nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do coś jednego czy kilku braków. Takie podejście wykorzystuje się też w sukcesie bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na których montuje się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich piękna wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to jeszcze ciekawy gotuj na uzupełnieni brakujących zębów. Czynią one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wybiera się specjalne uzupełnienie, najczęściej zbudowane z porcelany, które mocowane jest na bliskich dla braku zębach – w wyniku jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – więc naprawdę zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy potrzebne jest wyjątkowo zrobienie ich przyjmowania kanałowego. To brak tej metody, ponieważ często wskazane jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po skończeniu mostu protetycznego stanowi niebywale ciekawy – stanowi on niemalże nie do odróżnienia z tamtych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów plus stanowi poważna – potrafią one dawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ta opcja to protezy ruchome, na przykład przygotowane z akrylu. To popularny możliwość na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może wywoływać ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a i trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Też nie umożliwia ona tak silnej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Darłowo

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x