Tekst poświęcony wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniom, które odgrywają się na scenie teatru improwizacji. Wszystko jest tam możliwe, dzieje się tak dużo i tak ciekawie, że po prostu trzeba to zobaczyć!
Improwizacja jest częścią naszego życia. Czasem nawet nie jesteśmy tego świadomi, jak ulegamy tej jakże naturalnej sztuce radzenia sobie w różnych sytuacjach. Nie tylko jest to umiejętność dostosowania się do określonych warunków i tworzenia czegoś bez wcześniejszego przygotowania. Jest to również umiejętność niezwykle mocnego skupienia się na danej chwili, lub wykonywanej jednej szczególnej czynności. Ta niezwykle spontaniczna i nieprzewidywalna chwila, ma swoje odzwierciedlenie także w teatrze. Pan Wigwam to wyjątkowa grupa artystów tworzących całkowicie improwizowane spektakle. Scenariusz każdego przedstawienia rodzi się dopiero na deskach teatru, więc każdy spektakl jest niepowtarzalny, jednorazowy i niemożliwy do wykonania w innym czasie.
Ta oryginalność przyciąga coraz większą widownię, spragnioną nieprzewidywalnych sytuacji i zaskakujących epizodów. To co wyróżnia jeszcze teatr, to tworzenie zupełnie nowych formatów i gatunków, które nie tylko prowokują publiczność, ale ją również angażują w grę. Sztuka jest więc pewnego rodzaju eksperymentem, powiązanym z budowaniem zaskakujących fabuł, które są realizowane za pomocą kontrowersyjnych tematów, rekwizytów, lub kostiumów. Podstawową cechą takich widowisk, jest nagły zwrot akcji, realizm zamieniający się w absurd, oraz gra ze spektrum oczekiwań oglądających.
Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 18 lutego 2018 roku, będzie wyjątkowym wieczorem improwizacji. Wszystkie sceny będą odgrywane przez aktorów, wyciągających zapisane wcześniej karteczki przez widzów. Dlatego organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia na spektakl, w celu zapisania karteczek dla improwizatorów. Najważniejsze jest jednak to, że każdy z widzów będzie mógł zagrać na scenie i poczuć się jak prawdziwy aktor. Aktorzy natomiast, gwarantują niezwykłe wydarzenie, które odwróci sens wielu sytuacji, lub odwrotnie – zamieniając wszystko w spektakl absurdu, tworząc przy tym niezamierzone recepty na życie. Oczywiście, występ jest darmowy i tym bardziej warto zobaczyć, jak powstaje ta niezwykła sztuka improwizacji.