Johnny Depp

Artykuł ten w całości będzie mówił o jednym z najlepszych aktorów, który na takich profilach jak Filmweb zajmuję wysoką pozycje w kategorii „TOP AKTORZY” – mowa tu oczywiście o Johnhnym Deppie, który są filmową karierię rozpoczął już w  1984 roku, a która trwa po dziś dzień.

Johnny Depp urodził się w małym miasteczku w bardzo typowej amerykańskiej rodzinie, 9 czerwca 1963 roku. Swoją filmową karierę rozpoczął rolą w horrorze „Koszmar z ulicy Wiązów” (rolę do tej produkcji pomógł mu zdobyć kolejny znakomity aktor Nicolas Cage, który polecił młodego Deppa reżyserowi Wes’owi Craven’owi). Już po skończeniu szkoły aktorskiej Depp zagrał w obsypanym Oscarami filmie, pt. „Pluton”, gdzie mimo małej roli został dostrzeżony przez producentów serialu „21 Jump Street”. Rola detektywa Tommy’ego Hansona, którą tam grał przyniosła mu ogromną popularność i umożliwiła rozpoczęcie kariery na dużym ekranie. Tytuł gwiazdy nadały mu filmy: „Beksa” – kontrowersyjnego reżysera Johna Watersa oraz surrealistyczna baśń Tima Burtona „Edward Nożycoręki”.

Nieco później dla kariery Deppa nastały ciężkie czasy, przez to, że wokół aktora pojawiło się mnóstwo złej sławy, na szczęście okres ten szybko minął, a młody aktor angażował się w coraz to bardziej wymagające role, które doceniali zarówno krytycy jak i widzowie. W moim artykule chciałabym przedstawić listę filmów, które w filmografii aktora zyskały największe uznanie w oczach widzów całego świata. Oczywiście Johnny Depp na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról i prawdziwym fanom zaleca się obejrzenie każdego filmu, ponieważ aktor wielokrotnie udowodnił, że potrafi wnieść do roli coś niepowtarzalnego i świeżego, jednak dla tych z nas, których ogranicza wolny czas udało mi się stworzyć „listę obowiązkową”.

 

7 wspaniałych, czyli lista naszych ulubieńców:

Seria „Piraci z Karaibów”:

mistrzowskie odegranie roli Jacka Sparrowa, a raczej KAPITANA Jacka Sparrowa sprawiło, że Johnny Deep otrzymał 16 nominacji oraz 3 wygrane nagrody (Kryształowa statuetka oraz dwa razy Teen Choice). Film polecamy szczególnie osobom, które uwielbiają wartką akcję, oraz kino przygody i fantastyki.

Edward Nożycoręki:

oryginalny obraz samotnego potwora przyniósł aktorowi sławę oraz jedną z najwyższych ocen na portalu Filmweb. Film ocieka nowością i uderza w podstawowe uczucia każdego człowieka. Kino z gatunku do pomyślenia, choć nie zabraknie humorystycznych wstawek. Można go oglądać nawet z młodszymi przedstawicielami rodziny.

Marzyciel:

w duecie ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet Johnny Depp w piękny sposób poprzez odkrywaną przez siebie postać poprowadził nas w świat marzeń i wyobraźni, gdzie zrodził się początek opowieści o jednej z najbardziej magicznych postaci, czyli „Piotrusiu Panie”. Film polecany jest przede wszystkim osobom, którym nie straszne silne emocje, a nawet łzy wzruszenia.

Turysta:

to film, w którym przede wszystkim pokazane zostało to jak dobrze Depp potrafi partnerować równie znanym aktorom, takim jak Angelina Jolie. Spodoba się zarówno panom, którzy lubią filmy akcji, jak i również paniom, które cenią sobie filmy romantyczne. Piękne widoki w tle również są wielkim atutem.

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street:

za kolejny film w reżyserii Burtona, Johnny Depp otrzymał nominację do Oscara w kategorii „najlepszy aktor pierwszoplanowy”. Film przede wszystkim dla miłośników nowatorskiego oka Tima Burtona, jak również fanów znakomitej gry aktorskiej Heleny Bonham Carter.

Jeździec znikąd:

to plejada najlepszych aktorów, wśród których niewątpliwie najbardziej błyszczał właśnie Johnny Depp. Ten już niejako archaiczny film, przedstawiony został w zupełnie nowy sposób, gdzie humor gra pierwsze skrzypce, a charakteryzacja stoi na najwyższym poziomie.

Charlie i fabryka czekolady:

i wreszcie na koniec (co nie oznacza, że film jest najgorszy!) coś dla najmłodszych. Doskonale połączenie komedii, horroru i bajkowości sprawia, że film na swoim koncie ma kilka nagród i ponad dwadzieścia nominacji.

zapraszamy do darmowe filmy

 

Mówiąc o Deppie w pamięci mamy wiele wspaniałych kreacji aktora, z pewnością jest to jeden z ulubionych aktorów widzów jak również krytyków filmowych. Swoje role przedstawia unikatowo i nad wyraz dobrze, dlatego nie zapoznanie się z chociażby kilkoma filmami aktora jest grzechem! Serdecznie polecam filmy wysunięte w moich propozycjach jak i pozostałe filmy z Johnnym Deppem, bo wtedy wiadomym jest, że nie straci się ani chwili z życia.

Artykuł pisała: Magdalena Jagła

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments