Kamerdyner 2018

Kamerdyner
Kamerdyner

Kamerdyner film z roku 2018 przedstawiający historię Mateusza Krolla, rodziny von Kraussów oraz czasy kiedy Polska otrzymuje niepodległość A życia bohaterów ulega zmianie.

Kamerdyner 2018

Kamerdyner online film pochodzący z 2018 roku, z gatunku dramat, historyczny. Film swoją premierę miał 17 września w Gdyni podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, na którym to otrzymał nagrodę Srebrne Lwy.

Reżyserią filmu zajął się Filip Bajon natomiast produkcją Olga Bieniek i Mirosław Piepka. Film opowiada o życiu Mateusza Krolla oraz rodziny von Kraussów. Mateusz, który został przygarnięty jako niemowlę przez arystokratkę po śmierci mamy chłopca. Gerda von Krauss, bo tak nazwała się owa kobieta miała dwójkę swoich dzieci Maritę i Kutra. Mateusz dorasta w pałacu rodziny von Kraussów, który znajdował się w okolicy Pucka.

Marita jest rówieśniczką Mateusza, którego darzy uczuciem oczywiście z wzajemnością. Inaczej wobec chłopca zachowuje się jednak brat dziewczyny, darzy Matiego pogardą. Chłopiec ma ojca chrzestnego Bazyli Miotke, który jest patriotą i w tym czasie walczy o miejsce dla Kaszub na mapie. Niestety Traktat wersalski, który sprawia, że Polska otrzymuje niepodległość wpływa również na rodzinę von Kraussów, która traci część majątku oraz koneksje. Wszystko zaczyna się zmieniać. Bohaterowie czują, że wszystko, co było dotychczas, ulegnie zmianie, a ich świat obróci się do góry nogami.

Scenariusz filmu rozgrywa się pod koniec XX wieku przez cztery dekady, kiedy ludzie musieli dokonywać wyborów. Podejmowali decyzje, które nie koniecznie były zgodne z ich przekonaniami czy tradycjami. A nienawiść i niechęć do siebie wśród żyjących obok siebie Niemców i Kaszubów wzrasta na sile. Z tego powodu dochodzi do pierwszego ludobójstwa w lasach Piaśnicy. Czy miłość Mateusza i Marity zostanie wystawiona na próbę? Czy młodzi przetrwają zły los i uda im się przeżyć?

Warto obejrzeć film „Kamerdyner” Filipa Bajno, ponieważ daje nam namiastkę historii, wiele emocji, i uczuć nie tylko tych negatywnych, ale również tych pozytywnych. Pozwala poznać historię naszych przodków i ukazuje, z jakimi przeciwnościami losu musieli się mierzyć. Pozwala poznać sekrety bohaterów i poczuć, w jaki sposób to wszystko się zaczęło.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments