Kino Świnoujście

Kino
Kino

Czy warto oglądać złe i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo szkoda czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A lecz jest tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany obraz a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Barlinek

 

Pytanie, więc czy ponieważ nie są to wszelkie wielkie koszty, można zatem dać sobie na oglądanie małych i niskich filmów? Czy faktycznie możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć jesteś oczywiście wielkim znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej godności! Jeżeli myślisz, że tak, to znawcą prawdopodobnie nie jesteś! Jesteś się ale za niego, oraz toż natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, szczególnie w intrenecie nie sposób przeoczyć wypowiedzi tych wszystkich użytkowników filmowych mających się za dobrych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym środkiem w stronie krytyki, która niezwykle często tylko z firmy ją przypomina, w prawdzie jest tylko wiadrem pomyj i falą dobrego bądź nie hejtu. To zdarzenie pseudo-filmowej krytyki w internecie nie zachowało się przecież znikąd. I tu nie nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Faktem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we prywatne głosy i opinie.

Kino Barlinek

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można zdobyć do wniosku, że powstaje on zwłaszcza z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże robiony jest wciąż faktem oglądania tylko tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to stanowi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to jednak niczemu nie służy? Oraz w myśli wielu negatywnie wchodzi na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Barlinek

A choć jest inaczej. Bo tylko osoba wydająca decyzję o filmie ogląda wszystko, to co dobre, niezwykle szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten zabieg można łatwo orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejś skali powinien stanowić dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy krytyk czy recenzent, tym więcej odniesień na jego mocy, oraz tym jedynym odpowiedniejsze są jego uwagę. Potrafiło się więc wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni forsują się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a najbardziej ten wyróżniający się w internecie swoimi spostrzeżeniami na materiał obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz złota nie! Chodzi raczej tutaj o określone działanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest zły, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To życie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego autorze, a po różne w ten pomoc z wszelką pewnością jeszcze dużo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich daleko dokładnie zarówno plusy, a również i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz ważna tenże proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a wtedy minusy, która spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. To nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Barlinek

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy rozwija się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki możliwość, jakby sam tego wyglądał, tylko ich liczba artystyczna jest spora natomiast żyć potrafi zawitają do gustu innemu odbiorcy. Nie odpowiednio, że doceni ich kunszt, to zbuduję się w nim świadomość, że najczęściej żaden sąd nie jest cały i ostateczny, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać złe i złe filmy powinna brzmieć – Warto! I jeżeli dzielisz się swoimi decyzjami w internecie więc posiadasz taki obowiązek.

Kino Barlinek

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments