Koszulki Miodowe lata Resko

miodowe lata
miodowe lata

“Miodowe lata” to ponadczasowy serial, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko pojąć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Koszalin

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została przedstawiona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na różnych stacjach telewizyjnych. Można je również łatwo odszukać w online wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Koszalin

Serial opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy ciągle poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej fortuny. Działania prowadzone przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, ciągle popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wywinąć bez konsekwencji, rozumieją również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie mogą bez siebie żyć.

Koszulki Miodowe lata Koszalin

Karol Krawczyk to postać nieco nieugięta, często chodzi nerwowy, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Norek. Jest niezwykle sprytny, bez przerwy obmyśla nowatorskie pomysły, dzięki którym wreszcie uda mu się dorobić fortuny. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niestety pomysły te zawsze kończą się fiaskiem. Jako motorniczy, Karol śni o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj starego typu. Praca stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Koszalin

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje opanowane i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i niepoważnych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla postaci Krawczyka. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi posiłki.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety stale krytykują odrealnione pomysły swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo dominującym usposobieniu, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Norka.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Koszalin

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serialu to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Koszalin

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments