Mamma Mia! Here We Go Again! 2018

Mamma Mia! Here We Go Again!
Mamma Mia! Here We Go Again!

Mamma Mia! Here We Go Again!

„Mamma Mia! Here We Go Again!” To kolejna odsłona kultowego musicalu, który zadebiutował w kinach w 2008 roku, zarabiając ponad 600 milionów dolarów. Dekadę po premierze „Mamma Mia” powstała kontynuacja filmu w reżyserii Ola Parkera. Światowa premiera hitu została zaplanowana na 20 lipca, 7 dni później film po raz pierwszy można było zobaczyć w polskich kinach. Osoby, które pokochały pierwszą część „Mamma Mia”, na pewno nie będą zawiedzione również drugą odsłoną.

„Mamma Mia 2”, czyli kino z potencjałem
„Mamma Mia! Here We Go Again!” To film, który nie ma prawa się nie podobać. Lekka, ciekawa historia może być odskocznią od rzeczywistości, a humor i historie bohaterów powinny każdego wprowadzić w dobry nastrój. Oczywiście dla lepszego zrozumienia fabuły, polecam najpierw zobaczyć pierwszą odsłonę filmu – druga część silnie do niej nawiązuje, a raczej jest powrotem do opowiedzianej wtedy historii. „Mamma Mia! Here We Go Again!” ponownie rozgrywa się na filmowej, greckiej wyspie Kalokairi. Tym razem zdjęcia do filmu kręcono na chorwackiej wyspie Vis, natomiast pierwsza część musicalu to w głównej mierze widoki z greckiego Skopelos i Skiathos. W obsadzie można wymienić same gwiazdy – Amanda Seyfried, Pierce Brosnan czy Colin Firth. Tym razem obejrzymy znacznie mniej scen z Meryl Streep, ale w filmie pojawi się także Cher. Fabuła filmu w dużej mierze związana jest z piosenkami zespołu Abba, które słyszymy w wykonaniu aktorów.

Całkiem ciekawa historia wśród pięknych krajobrazów
„Mamma Mia! Here We Go Again!” opowiada naprawdę przyjemną historię. Widzowie muszą być przygotowani na śpiew, taniec i dobrą zabawę podczas trwania całego filmu. Sophie grana przez Amandę Seyfried, spotyka się na greckiej wyspie Kalokairi wraz z przyjaciółkami swojej matki – Rosye i Tanyą. Przygotowują się na otwarcie hotelu, który pokochała matka Sophie, Donna (Meryl Streep). Niestety, dziewczyna zmaga się ze śmiercią Donny, wyjazdem ukochanego, a do tego ogłasza, że spodziewa się dziecka. Kobiety oferują Sophie swoją pomoc, której nie odmawia również mąż Donny, Sam (Pierce Brosnan) oraz inni mężczyźni, z którymi Donna była związana – Harry (Colin Firth) i Bill (Stellan Skarsgård).

Wszyscy którzy znali Donnę, zaczynają opowiadać barwną historię z jej życia.

W 1979 roku Donna wraz z dwoma przyjaciółkami kończy studia na Oxfordzie. Młoda dziewczyna planuje zwiedzić Europę i szukać swojego miejsca na świecie, dlatego wyrusza w pasjonującą podróż. W międzyczasie, w różnych miejscach świata poznaje trzech przystojnych, młodych mężczyzn – Harry’ego, którego poznaje w Paryżu, Billa, który na swym jachcie pomaga Donnie dostać się na grecką wyspę oraz Sama, w którym dziewczyna się zakochuje i zostaje zraniona. Donna postanawia pozostać na greckiej wyspie i tutaj rozpocząć nowe życie. Śpiewa w jednej z tawern, znajduje starą willę którą postanawia odnowić – pomocą okazują się dla niej przyjaciółki. Niestety – sielanka nie trwa długo, gdy Donna dowiaduje się, że spodziewa się dziecka!

„Mamma Mia! Here We Go Again!” – miłe kino dla każdego
„Mamma Mia! Here We Go Again!” to tytuł, na który warto poświęcić wolny czas. Chyba nie ma osoby, która nie obejrzy musicalu z radością. Nawet osoby nie przepadające za tego typu gatunkiem, z całą pewnością nie będą rozczarowane – musical posiada bowiem świetną fabułę, naprawdę dobrą grę aktorską i sceny, które potrafią rozbawić do łez. Jest to kino idealne na wieczór, które można obejrzeć zarówno w gronie drugiej połowy, jak i całej rodziny. „Mamma Mia! Here We Go Again!” to także piękne krajobrazy przywodzące na myśl wakacje, sielska atmosfera Grecji oraz mocna dawka promieni słońca. Wszystkim scenom towarzyszy świetna muzyka, naprawdę idealnie dopasowana do fabuły. Do tego gwiazdy Hollywood – czego chcieć więcej?

Z całą pewnością można stwierdzić, że druga odsłona kultowego „Mamma Mia” spełni oczekiwania fanów, dostarczając naprawdę dobrego kina. Jeśli szukasz lekkiego, pozytywnego filmu – „Mamma Mia! Here We Go Again!” będzie po prostu idealne!

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments