Obecność 2

Obecność 2
Obecność 2

Obecność 2 to kontynuacja znanego horroru, która znów straszy widzów. Jeśli lubisz się bać, jednocześnie szukając horroru z niebanalną fabułą – najwyższy czas, by zobaczyć „Obecność 2”

Obecność 2 – kontynuacja kultowego horroru, która z pewnością nie zawiedzie widzów

Obecność 2

Obecność 2 (The Conjuring 2) to kontynuacja znanego horroru, który w 2013 roku podbił serca milionów widzów na całym świecie. Reżyser James Wan postanowił nakręcić kontynuację historii znanego małżeństwa badaczy paranormalnych, Eda i Lorraine Warrenów. „Obecność 2” na świecie miało premierę 7 czerwca 2016 roku, natomiast w Polsce pojawiło się w kinach 17 czerwca. Oczywiście kolejna część horroru również okazała się hitem, znów przyciągając do kin miliony widzów, którzy kochają się bać.

Obecność 2 – kolejna superprodukcja czy nieudolna kontynuacja?
Zdania widzów oglądających The Conjuring 2 bywają podzielone, jednak w dominującej części fani horroru nie mogą czuć się zawiedzionymi. Zresztą, raczej nie mają czym. Ponownie mają do czynienia ze świetnie zrealizowanym horrorem, nakręconym w old schoolowym charakterze. Do tego po raz kolejny mają styczność z prawdziwą, a nie wymyśloną przez reżysera i scenarzystów historią. Poruszona w filmie sprawa nosiła w aktach Warrenów nazwę – „Enfield Poltergeist”.

Wydarzenia ukazane w Obecności 2 rozgrywają się w 5 lat po historii znanej z poprzedniej części serii. Ed i Lorraine Warrenowie tym razem rozpoczynają śledztwo w nawiedzonym domu Amityville. Zamierzają sprawdzić, czy Ronald DeFeo Jr. rzeczywiście padł ofiarą opętania, w wyniku czego wymordował w brutalny sposób członków rodziny Lutzów. Sprawa nie wydaje się jednak tak prosta, jak można było ją na początku uważać. Lorraine która jest medium, podczas seansu spirytystycznego uczestniczy w wizji, w której zwabiona do piwnicy przez postać zakonnicy, widzi zabitego Eda, co głęboko ją porusza.

W rok później rodzina Hodgsonów w londyńskim domu jest nawiedzana przez nieznane moce. Jedno z czwórki dzieci Peggy, Janet lunatykuje nocami, rozmawiając wtedy z duchem starszego mężczyzny, roszczącego sobie prawa do ich domu – twierdzi że nie spocznie, dokąd nie odzyska swojej własności. Gdy niewytłumaczalne zjawiska zaczynają się nasilać, rodzina Hodgsonów szuka schronienia u sąsiadów, a sprawą interesują się lokalne media. Władze miejscowego kościoła zwracają się o pomoc do znanego małżeństwa Warrenów, którzy mają rozstrzygnąć, czy w domu doszło do opętania, czy może cała sprawa jest jedynie mistyfikacją, mającą przynieść Hodgsonom rozgłos. Lorraine wystraszona wizją zabitego męża, niechętnie ulega wpływom Eda i ostatecznie zgadza się zająć sprawą. Na miejscu pomagają im Maurice Grosse i Anita Gregory, miejscowi badacze zjawisk paranormalnych.

Świetna historia i dobra realizacja
Obecność 2 to nieco inny typ filmu niż jeszcze Obecność. Reżyser James Wan musiał nieco zmienić pomysł realizacji, by znów zachwycić widzów. Fabuła w tym wypadku rozkręca się znacznie wolniej, ale od początku mamy do czynienia z atmosferą grozy i filmowymi sztuczkami, które przestraszą widza. W pewnym momencie mamy znacznie więcej wątków dotyczących życia małżeństwa Warrenów, tym samym film zaczyna opowiadać ich historię, a nie jest tylko narzędziem strachu, podczas którego duchy i zjawy wyskakują z każdego kąta. Reżyser ukazał wiele trików znanych już z horrorów, ale ujął je w całkiem nowy sposób – gdy czekamy aż zza pleców bohatera wyskoczy duch, co utwierdza budująca grozę muzyka – nagle nic się nie dzieje. Strachu można się natomiast spodziewać w całkiem innej ze scen, która pozornie nie powinna nas straszyć. Reżysera należy również mocno pochwalić za nowatorskie ujęcia, a także po raz kolejny dobór świetnych aktorów. Nawiedzona dziewczynka grana przez Madison Wolfe w mistrzowski i wyjątkowo naturalny sposób zagrała przerażenie i opętanie. W tym filmie nic nie okazuje się przesadzone i przereklamowane.

Obecnośc 2, czyli kolejny dobry horror
Po raz kolejni fani gatunki nie będą rozczarowani – Obecność 2 to całkiem inny typ horroru niż pierwsza część. Jest to film, który mniej nas wystraszy (co wcale nie oznacza, że nie będziemy się bać), ale jednocześnie ma nam do przekazania pewną historię. Ciekawa fabuła to wyjątkowy atut tego filmu, mistrzowsko zrealizowanego i nagranego w nowatorski sposób. Miło ogląda się horror, który nie okazuje się pustą i przewidywalną produkcją, a ma nam do zaoferowania coś więcej. Twórcy zadbali o to, by widzowie byli zachwyceni i czekali na kolejną odsłonę przygód małżeństwa Warrenów. ”Obecność 2” znów okazała się hitem, dlatego w 2019 roku planowana jest kolejna odsłona „Obecności”, na którą fani serii niecierpliwie czekają.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments