Paranormal Activity

Paranormal Activity
Paranormal Activity

Paranormal Activity jest znakomitym dowodem na to, że do zrobienia dobrego horroru wcale nie potrzeba gigantycznego budżetu, a jedynie osoby obdarzonej wyobraźnią. Takim człowiekiem okazał się Oren Peli, dla którego film ten jest debiutem reżyserskim.

Paranormal Activity

Prosta z pozoru historia w miarę rozwoju wypadków staje się niezwykle intrygująca. Młoda para (Katie Featherston i Micah Sloat) zmaga się z obecnością tajemniczej siły w swym nowym domu. Katie i Micah próbują rozwikłać jej zagadkę, instalują więc w sypialni kamerę, by się przekonać, co dzieje się podczas ich snu. Kiedy sytuacja robi się coraz bardziej przerażająca, postanawiają zatrudnić medium i dowiadują się, że Katie prześladuje demon. Początkowo kamera prawie niczego nie rejestruje, co pozwala uśpić czujność widza. Nic więc dziwnego, że pojawiające się nagle gwałtowne ruchy żyrandola czy buchające znikąd płomienie potrafią zaskoczyć i solidnie przestraszyć.

Peli pokazał swój obraz na festiwalu Screamfest 2007, gdzie zebrał wiele dowodow uznania. Prawa do filmu zakupiła wytwórnia Dreamworks z zamiarem przekształcenia go w wysokobudżetową produkcję. Pomysł jednak szybko upadł, gdyż zakładana forma nie umożliwiłaby oddania napięcia i poczucia grozy zbudowanych przez reżysera w domowych warunkach.

Paranormal Activity to nowa jakość horroru, zgodnie z którą to, co ma przerażać, pozostaje niewidoczne i angażuje wyobraźnię. Każdy, kto lubi się bać, a ceni inteligentne kino, zapewne pozna się na tym filmie.

USA (Blumhouse Productions) 86 min, kolor Produkcja: Steven Jay Schneider, Amir Zbeda, Jason Blum, Oren Peli Scenariusz: Oren Peli Zdjęcia: Oren Peli Obsada: Katie Featherston, Micah Sloat, Mark Fredrichs, Amber Armstrong, Ashley Palmer

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments