Planowanie wesela – o czym pomyśleć w pierwszej kolejności?

Dla wielu jeden z najważniejszych dni w życiu, a co za tym idzie – wszystko powinno przebiec zgodnie z wyobrażeniami, które towarzyszą nam podczas jego planowania.

Dla wielu jeden z najważniejszych dni w życiu, a co za tym idzie – wszystko powinno przebiec zgodnie z wyobrażeniami, które towarzyszą nam podczas jego planowania. O czym powinniśmy pamiętać, aby wesele było wydarzeniem, które zapadnie nam w pamięci jako udane i niepowtarzalne?

Najistotniejszym elementem, oprócz sali weselnej, na której będziemy gościć naszą rodzinę i znajomych, jest zespół muzyczny, który zaprowadzi ludzi na parkiet. Zarówno salę, jak i muzyków, powinniśmy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Popyt na wysoką jakość usług w tej branży jest ogromny. Dla nikogo nie powinno być więc zaskoczeniem, że najlepsze zespoły weselne, mające do zaprezentowania szeroki repertuar grany na żywo, cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że kalendarz imprez, na które zostały zaangażowane, wypełniony jest często z ponad rocznym wyprzedzeniem.

Często pojawiający się dylemat dotyczący wyboru oprawy muzycznej podsuwa również pytanie – „Co będzie lepsze – DJ czy zespół?”. Zwolenników obydwu opcji nie brakuje, jednak panujący od lat trend wskazuje na większe zainteresowanie muzyką graną na żywo. Pomimo tego, że DJ zapewnia bezbłędne odwzorowanie materiału muzycznego, żywi muzycy mają większe pole manewru zarówno pod względem zabawienia publiczności, podczas dopasowywania utworu do panującej sytuacji w trakcie jego trwania, jak również pod względem samej aranżacji – zespoły ze skrzypcami, instrumentami dętymi i innymi mniej oczywistymi instrumentami potrafią za sprawą odpowiedniej aranżacji stworzyć niepowtarzalną odsłonę nawet najbardziej przeciętnych piosenek.

Wątpliwości, jakie mogą pojawić się na drodze wyboru oprawy muzycznej to między innymi kwestia dostosowania muzyki do warunków akustycznych sali, które często bywają niesprzyjające. Muzyka grana z płyt kojarzy się z większą kontrolą, jednak ta grana na żywo przez profesjonalny zespół muzyczny nie będzie odbiegać jakością od tej puszczanej z taśm. Wszystko zależy od jakości prezentowanych przez muzyków usług, które możemy osobiście sprawdzić przy okazji organizowanych otwartych prób dla klientów. To najlepsza forma utwierdzenia się w przekonaniu, że to właśnie wybrany przez nas zespół powinien uświetnić naszą imprezę.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments