Rozdanie Telekamer 2018

W Warszawie zostały już rozdane Telekamery 2018. Przyznano je w jedenastu kategoriach. Niektórzy zwycięzcy nie dziwią, inni wręcz przeciwnie.

W poniedziałek, 12 lutego bieżącego roku odbyła się kolejna gala Telekamer, podczas której rozdano statuetki za ubiegły rok. Nominacje znane były już w grudniu i widzowie mogli głosować na swój ulubiony serial, aktorkę itd. Do kogo trafiły te słynne już w naszym kraju nagrody? Czy obyło się bez większych sensacji?

Telekamery zostały przyznane w aż jedenastu różnych kategoriach, związanych oczywiście z telewizją. Gala miała miejsce w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie i prowadziła ją Agnieszka Cegielska oraz Artur Orzech. Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu Sound’n’Grace oraz krótkim wspomieniem pierwszego numeru gazety „Tele Tydzień”. Pierwszą statuetkę wręczył Maciej Orłoś w kategorii Osobowość telewizyjna. Zdobyła ją Martyna Wojciechowska, która pokonała drugiego Tomasza Kammela oraz trzecią Martę Manowską. Z kolei najlepszą prezenterką pogody została nieobecna na gali z powodu choroby Marzena Słupkowska, pokonując Bartka Jędrzejaka i Aleksandrę Kostkę. Nagrodę wręczyła Lidia Stanisławska. Następnie nagrodę w kategorii Komentator sportowy otrzymał Dariusz Szpakowski. Później statuetkę dla Nadziei telewizji wręczyła Barbara Kurdej-Szatan Filipowi Chajzerowi, znacznie pokonującemu Izabelę Krzan i Sylwię Dekiert. Z kolei Maria Szabłowska przekazała statuetkę dla najlepszego serialu fabularno-dokumentalnego, w skrócie paradokumentalnego, którym został „Lombard. Życie pod zastaw”. Następną nagrodę przyznano w kategorii Juror, a zdobył ją Michał Szpak, debiutujący w ubiegłym roku na fotelu trenerskim w programie „The Voice of Poland”. Nagrodę w jego imieniu odebrała siostra, ponieważ Szpak z powodu choroby i obowiązków zawodowych nie mógł zjawić się na gali. Najlepszym programem rozrywkowym ubiegłego roku został program „Twoja twarz brzmi znajomo”. Udało mu się pokonać między innymi „Rolnik szuka żony”. Później Piotr Kraśko wręczył nagrodę najlepszemu prezenterowi informacji, którym została Anita Werner. Prezenterka wygrała z Tomaszem Wolnym i Danutą Holecką. Na koniec wręczono nagrody dla najlepszego aktora, aktorki oraz serialu. Najlepszym aktorem został znany między innymi z serialu „M jak miłość” Mikołaj Roznerski. Aktor pokonał między innymi Macieja Zakościelnego. Z kolei najlepszą aktorką okazała się Maja Ostaszewska. Statuetka dla najlepszego serialu trafiła natomiast do twórców „Diagnozy”. Serial wygrał nieznacznie z „Ojcem Mateuszem”. Oprócz powyższych nagród przyznano także Złote Telekamery, które przysługują za zdobycie trzech Telekamer. Takimi statuetkami uhonorowano serial „Na Sygnale”, Barbarę Kurdej-Szatan oraz Michała Żebrowskiego.

Co można wywnioskować z takiego werdyktu? Przede wszystkim zauważalny jest spadek popularności programu „Rolnik szuka żony”, który w poprzednich latach zdobywał statuetki. Nie tylko w tej kategorii odniósł porażkę, bowiem także prowadząca Marta Manowska nie wygrała w swojej kategorii. Możliwe, iż wynika to z licznych kontrowersji, które dotyczyły poprzedniej edycji programu. Widzom nie spodobały się poczynania rolników oraz producentów, którzy zgadzali się na kroki wydające się wykraczać poza regulamin. Wyraźnie widać także, że serca widzów podbił nowy serial „Diagnoza”, który emitowany był w TVN. Zdobył statuetki w dwóch kategoriach, a Zakościelny, grający w nim jedną z głównych ról, zajął drugie miejsce w kategorii Najlepszy aktor. Telekamery potwierdziły także sympatię, jaką cieszy się Michał Szpak. Nie da się jednak ukryć, że wokalista zasłużył na statuetkę, bowiem jego podopieczna Marta Gałuszewska wygrała poprzednią edycję „The Voice of Poland”. Szokujące wydaje się zwycięstwo stosunkowo mało znanego serialu paradokumentalnego „Lombard. Życie pod zastaw”. Wiele wątpliwości budzi zresztą zdecydowanie się na utworzenie takiej kategorii. Jak wiadomo, seriale paradokumentalne to głównie sztuczna gra aktorska, przekoloryzowanie rzeczywistości itp., jednak nie da się ukryć, iż każdego dnia ogląda je spora grupa osób.

Ciekawe, czy tegorocznym laureatom uda się powtórzyć sukces na następnej gali. Planowany jest bowiem kolejny sezon „Diagnozy”, „The Voice of Poland”, z pewnością także programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wszystko okaże się oczywiście za rok.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments