Ślub księcia Harrego i Meghan Markle coraz bliżej

Już niedługo ślub księcia Harrego i Meghan Markle! Warto wiedzieć, gdzie odbędzie się ta niezwykła ceremonia i kto znalazł się na liście gości. Okazuje się, że ślub może się nie obejść bez obyczajowego skandalu!

Ślub księcia Harrego i Meghan Markle coraz bliżej – kto znalazł się na liście gości?

Temat ślubu księcia Harrego i Meghan Markle to jeden z najczęściej poruszanych kwestii w Wielkiej Brytanii, tuż obok narodzin trzeciego Royal Baby. W końcu on od lat był znany jako kobieciarz, natomiast jego wybranka jest nie dość że starsza, to jeszcze rozwiedziona. To dodaje jedynie pikanterii ich związkowi i dlatego ślub księcia Harrego to temat, uwielbiany przez dziennikarzy z całego świata. Wiadomo już, kto znalazł się na liście gości!

Ślub księcia Harrego i Meghan Markle – kiedy i gdzie się odbędzie?

Od ślubu młodszego księcia dzieli nas już niewielki okres czasu i niewątpliwie będzie to największe wydarzenie towarzyskie 2018 roku. Ceremonia odbędzie się 19 maja 2018 roku w Kaplicy Św, Jerzego w Zamku Windsor. Jest to sobota, czyli dzień wolny od pracy dla Brytyjczyków. Zachwyt ma zbudzać suknia ślubna panny młodej z domu mody Ralph & Russo, która wyceniana jest na 2 miliony złotych! Ślub ma być transmitowany na żywo, będzie można spodziewać się relacji w wielu światowych kanałach telewizyjnych – para powie sobie sakramentalne „tak” dokładnie o godzinie 13:00 polskiego czasu. Po ceremonii małżonkowie odbędą reprezentacyjną przejażdżkę karocą, a wieczorem zostanie wyprawione skromne przyjęcie dla wszystkich zaproszonych. Wiele osób może się jednak zastanawiać co znaczy skromne przyjęcie, biorąc pod uwagę listę zaproszonych osób!

Kto znalazł się na liście gości?

– Rodzina królewska

Nie budzi wątpliwości fakt, że na ślubie księcia Harrego pojawią się członkowie rodziny królewskiej – książę William, księżna Kate, Książę Karol wraz z Camillą czy ciotki, wujkowie oraz kuzynostwo należące do rodziny królewskiej. W sumie członków rodziny królewskiej ma być około 500 osób. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie na ślubie zabraknie Królowej Elżbiety II! Jako głowa anglikańskiego kościoła, królowa nie powinna być obecna podczas małżeństwa z osobą rozwiedzioną, jaką jest Meghan. Podobna sytuacja miała miejsce podczas ślubu Księcia Karola z Camillą Parker Bowles, kiedy królowa nie pojawiła się na ceremonii. Wątpliwa jest również obecność księcia Filipa, który w tym roku skończył 97 lat, cierpi na pogarszający się stan zdrowia i odszedł już na zasłużoną emeryturę, Tkwi on w konflikcie z byłą żoną księcia Andrzeja, Sarah Ferguson i zapowiedział, że nie będzie przebywał z nią w jednym pomieszczeniu. W końcu również Sarah została zaproszona na ceremonię…

– Reszta gości

Szacuje się, że na ślub księcia Harrego i Meghan Markle zostało zaproszonych około 2 tysiące osób! Na liście gości znaleźli się między innymi David i Victoria Beckhamowie, tenisistka Serena Williams i wiele innych celebrytów. Książę Harry na swój ślub zaprosił także byłe dziewczyny! Przyjedzie Chelsy Davy z którą książę spotykał się przez 7 lat i Cressida Bonas, z którą tworzył parę przez 2 lata. Z racji tego, że książę Harry nie jest w bezpośredniej linii dziedziczenia tronu, na jego ślubie pojawi się o wiele mniej znanych osobistości ze świata polityki, niż było to w przypadku ślubu księcia Williama i Kate. Wiadomo, że na ceremonii nie pojawi się ani Donald Trump, ani Barrack Obama, jednak obecni będą członkowie korpusu dyplomatycznego, parlamentów czy rządów z całego świata. Książę Harry i jego wybranka zdecydowali się na miły gest i do listy gości dodali ponad 1200 osób pochodzących ze społeczeństwa, w tym wiele osób które w jakiś sposób wysławiły się czymś nadzwyczajnym. Na ślubie pojawi się chociażby 12-letnia Amelia Thompson, która przeżyła zamach w Manchesterze czy 100 uczniów lokalnych szkół. Zaproszenie otrzymało ponadto około 600 osób społeczności lokalnej Zamku Windsor – sama Kaplica Św. Jerzego pomieści we wnętrzu 800 osób, czyli wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół. Reszta gości otrzymała zaproszenie na Zamek Windsor, z którego będzie można obserwować parę młodą zmierzającą do kaplicy – dla nich przewidywany jest tego dnia piknik na terenie zamku.

Skandal tuż przed ślubem?

Wiele mówi się w ostatnich dniach o skandalu, jakim otoczony będzie ślub księcia Harrego i jego wybranki. Okazuje się bowiem, że liczba zaproszonych gości to około 2 tysiące osób, a Meghan Merkle nie zaprosiła na ceremonię swojej przyrodniej siostry, niepełnosprawnej Samanthy chorującej na stwardnienie rozsiane. Siostra jest starsza o 17 lat i porusza się na wózku inwalidzkim, a kiedyś łączyły ją bardzo przyjazne stosunki z Meghan. Sama kobieta gorzko komentuje całą sytuację, mając żal do swojej młodszej siostry. Okazuje się, że rodzina Markle nadal nie otrzymała zaproszeń, co świadczy tylko o tym, że przyszła księżna po prostu nie zaprosiła reszty rodziny. Podkreślała jedynie mocne więzi łączące ją z matką, która może prowadzić pannę młodą nawet do ołtarza. O tym jak będzie wyglądała kompletna lista zaproszonych gości i kogo zabraknie tego wyjątkowego dnia, dowiemy się już niedługo – 19 maja 2018 roku.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments