Zakonnica – PL (2018)

zakonnica
zakonnica

„Zakonnica” najbardziej wyczekiwanym horrorem tego roku. Prezentuje kinowe tło nadchodzącego horroru oraz pomaga czytelnikowi zapoznać się z chronologią w 5 siostrzanych produkcjach.

Zakonnica – PL (2018)

Każdy, komu podobał się horror „Obecność” czy „Obecność 2”, na pewno czeka z niecierpliwością na jego spin-off „Zakonnica”. Film opowiada historię tajemniczego Valaka, który pojawia się po raz pierwszy w „Obecności 2”.

Cykl horrorów o Annabelle i Valaku rozpoczyna się od filmu „Annabelle”. Jego kolejna część nawiązuje do historii mającej miejsce wcześniej, niż ta opowiedziana w pierwszej części. Na początku filmu „Obecność” przytaczana jest ponownie historia tajemniczej lalki. Żeby widz mógł w 100% zrozumieć nadchodzący spin-off „The Nun”, polecam w pierwszej kolejności zapoznać się z poprzednimi częściami. Dwie możliwe opcje to:

w kolejności powstawania filmów: Obecność (2013), Annabelle (2014), Obecność 2 (2016), Annabelle: Narodziny zła (2017) i Zakonnica (2018)

lub

w kolejności chronologicznej występujących w filmach zdarzeń: Annabelle: Narodziny zła (2017), Annabelle (2014), Obecność (2013), Obecność 2 (2016) i na końcu Zakonnica (2018)

Horror Zakonnica powinien zostać obejrzany przed Obecnością, a możliwe że nawet przed Annabelle, jednak ciężko byłoby poczekać do 7.09 (oficjalnej premiery Zakonnicy) bez wcześniejszego zapoznania się z jej siostrzanymi produkcjami.

We wszystkich produkcjach przedstawione są przypadki, z którymi mieli do czynienia państwo Warren. Zarówno Ed Warren jak i Lorraine Warren są postaciami historycznymi. Edward (1926-2006) i Lorraine (1927-…) byli amerykańskimi demonologami. Ich przypadki często opisywane były w gazetach, a część z nich została zekranizowana (jak choćby Annabelle, rodzina Perron- Obecność, Amityville, Enfield Poltergeist- Obecność 2). Lalka Annabelle do dnia dzisiejszego znajduje się w szklanym boksie w Muzeum w Connecticut i jest regularnie chrzczona przez księdza.

Film „Zakonnica” opowiada historię księdza i młodej dziewczyny, którzy po samobójczej śmierci zakonnicy w Rumunii wysłani zostają z Rzymu, żeby tę sprawę zbadać. Na miejscu odkrywają sekret zakonu, a widza straszyć będzie postać demonicznej zakonnicy, z którą była okazja zapoznać się w filmie „Obecność 2”. Dostępne zwiastuny obiecują widzowi pożądany dreszczyk emocji, a sama produkcja oparta na postaci Valaka jest jak najbardziej trafionym pomysłem. Nadchodzący horror z pewnością ma swój potencjał, przez co fani kina grozy z niecierpliwością czekają na premierę.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments