Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech
Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do kariery w własnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są skłonność delegowania do lekturze za granicą polskich ludzi jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z racje na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej delegowanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania człowieka do pozostałego świata w projektu czasowego wykonywania książce w niniejszym świecie. Należy przy tym myśleć, że w całkowitym momencie w jakim pracownik tworzy swoją rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w branży budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do kariery w Niemczech, potrzebne jest dostanie wizy Vander Elst. Istnieje toż wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich usług w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo kierować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na produkcję co miałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i wskazówki na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać swoich gości do kariery w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona istnieje w końcu tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do kariery w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy wiąże się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o książkę lub zajęcie z Polskim pracodawcą, w kontakcie z tymże wymaga być ubezpieczony i iść minimum od miesiąca u pracodawcy, który planuje delegować człowieka do kariery w Niemczech. Wymaga w kontakcie z ostatnim legalnie wychodzić na obszarze Polski, mieć pozwolenie na pozycję. Potrzebny jest dokument emitowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w kierunku ubezpieczenia publicznego a co istotne aby wystąpić po te dokumenty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w jakim pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych listów jest kilka tygodni oraz w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten stan istnieje jednocześnie niezbędny aby udowodnić, że praktyka w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia człowieka oraz od razu po zatrudnieniu nie pewno on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik istnieje na zwykłe w Polsce a jego funkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy oraz w ramach swojej akcji w Polsce został delegowany do składania swoich obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i przechowywaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we jakichś procedurach i dobre kierowanie swoich gości do Pozycji w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – od efektywnej i dużej rekrutacji gości z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne i usługę w załatwieniu wszystkich obowiązujących w toku delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i pracy u pracodawcy, umowa pracodawcy z marką z różnego państwa UE, zaświadczenie od firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi również zgłosić ten fakt w niemczech w nowych firmach w relacji od wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy żyjący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do kariery w Niemczech podlega przepisom w charakterze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacji od części i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej toż w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także same nazwy do kariery w jakich goście są delegowani przykładają ogromną rolę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną część wypłaty dla człowieka można wypłacić zawsze w postaci ryczałtu czy diety czy w system niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków rzeczy i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w rozmiarze wynikającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments